Mistrzostwa Aeroklubu Podhalańskiego modeli szybowców termicznych RES – F3L

30 września 2023 na lotnisku Aeroklubu Podhalańskiego rozegrano pierwsze w Polsce zawody nowej, oficjalnej klasy zdalnie sterowanych modeli szybowców termicznych F3L. Zawody miały charakter otwarty i oprócz modelarzy naszego aeroklubu gościliśmy zawodników z Krakowa i Stalowej Woli.

Mimo deszczowej aury, udało się przeprowadzić sześć rund. Zawodników sklasyfikowano w dwóch kategoriach wiekowych: juniorów i seniorów. Wśród juniorów zwyciężył Michał Kuchta, przed Wojtkiem Dzięciołowskim i Marcelem Włodarzem – wszyscy z Aeroklubu Podhalańskiego. Klasyfikację seniorów wygrał Paweł Żak z Aeroklubu Stalowowolskiego, przed Krzysztofem Gawłowskim z Aeroklubu Podhalańskiego i Adrianem Stępniem z MTSR Sowiniec Kraków.

Podstawowym celem jaki przyświecał wprowadzeniu przez FAI nowej konkurencji modelarskiej jest zachęcenie, szczególnie młodych modelarzy do udziału w rywalizacji sportowej. Obserwując rozwój tej konkurencji od kilku lat za granicami naszego kraju, mamy nadzieje, że również w Polsce w niedługim okresie zyska ona wielu zwolenników.

Dodano: 22/10/2023 16:40